Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Mostě vyhrál Jirka. A co na to Jan Tleskač?

15. 4. 2008

To, co se odehrálo v sobotu od deseti do tří v severočeském Mostě vejde do dějin Depress Cupu.

 

Už potřetí v letošním roce se na prvních třech místech objevila stejná jména: Buchert, Kryšpín, Žamboch. Tentokráte pouze v jiném pořadí. Je to pozoruhodné, neboť navíc každý z těchto hráčů už jednou letos vyhrál. Znamená to snad něco? Asi ano, komentoval to i Jan Tleskač. Co říkal, to se ale nepodařilo zjistit. Přiznejme však, že pouze tito tři (jednou také Bílý Luboš Tajgr) absolvovali všechny tři turnaje nové sezony.

 

Fantastické věci jako vždy předvedl (kdyby přišli nějací diváci, tak i divákům) Vili. Dva pary na jamce číslo 8. Na jamce číslo sedm v prvním kole se mu podařilo dopravit odpalem přímo skvělou falšovanou ránou míček bílé barvy do boudičky stojící u ferveje (přestože bouda byla z odpaliště chráněná). Tyto podivuhodné výkony, které budou těžko kdy překonány, ovšem překonal ještě daleko neuvěřitelnějším selháním na druhé devítce na jamkách č.4 a 5. Bylo to skutečně něco katastrofálního (informace z Barrandova hovoří o tom, že už se to rozhodně nebude nikdy opakovat). A připravilo ho to o naprosto jisté vítězství. Takto mu jako vždy zůstala pozice Morálního vítěze.

 

Vidžaj Bobby Garri Roman také předvedl co umí. Jeho některé rány do autu vyvolali psychózu u zajíčků, kteří se schovávali v rafu (zvířátka byla jedinými diváky). Nesl to ale statečně. Pak sice provokoval poznámkou, když Buchert na poslední tři jamky nasadil růžový míček („Jsme snad na Matějské?“ řekl Roman doslova, ale na barevný míček se díval až do konce z pozice poraženého). Dokonce podal protest! A oprávněný: Jirka totiž hrál z nevysvětlitelných důvodů jednu jamku (či dvě?) míčkem z drajvingu (to byl míček od firmy Adidas - vysvětloval). Porušil tím pravidla a vyhrát měl jako vždy Buchert, který ale projevil nebývalou velkorysost, jež svědčí o jeho vynikající kamarádské povaze. Jinak Roman moc nepřekvapil. Na jeho zářné chvilky se sice všichni těší, chce to ale Vidžaji trochu tréninku!

 

Vítěz Jirka hrál nejvyrovnaněji, proto vyhrál. Navíc trénoval v týdnu ve Staré Boleslavi a to se mu nepodařilo utajit (protože nám to poslal esemeskou J). Ale je fakt, že nedělal takové blbosti jako Vili s Romanem.

 

Soutěž o nejdelší odpal (byla o výborné slovinské bílé víno) vyhrál Jirka.

Soutěž o nejkratší odpal si odvezl zaslouženě do Kralup nad Vltavou Roman. S cenou, bílým proděravělým míčkem na florbal, si prý hraje v jeho sídlištním bytě jeho pes.

Soutěž o to, kdo měl vyhrát a nevyhrál, vyhrál Vili.

 

V Mostě padla zásluhou Jirky hranice 120 bodu (trvalý brblal Luboš by to označil za katastrofu, ale sám do tabulek žádným pořádným číslem nepřispívá, jeho žena Lýdie dokonce tvrdí, že neví o vůbec žádných číslech J). Jirka s Vilim by podle výsledků snižovali HCP.

 

Takže tak. Příště to bude zase lepší…

Jamka č.  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Suma   Stableford
par  4  3  4  5  5  4  4  3  3  4  3  4  5  5  4  4  3  3     70    
Buchert  6  4  8  8  7  9  6  3  4  8  7  9 12 12  7  5  3  5    123   41
Kryšpín  6  4  7 10 12  5  7  5  6  6  6  6  8  8  6  5  6  4    117   40
Žamboch  6  4  5  8  7 12  6  5  5  8  8  8  9 12  6  7  6  5    127   32

 

Komentáře

všechno je zase jinak

(bobby vijay - 21. 03. 2007 10:58)

Ale to přece vůbec není diskuse o podstatě věci. Každý se snažíte ukázat, jak jste vtipní (což jste), ale nikdo se jste mě nepochválil za můj skvělý výkon v prvním kole, kdy jsem kromě jedné zkažené jamky (na které jsem mimochodem ve druhém kole málem zahrál birdie) zahrál 46. Stačila by malá pochvala. No nic, od Vás, cyniků zkažených školou a mediálním světem nemůžu nic lidského čekat. Budu vám to muset zase předvést na hřišti.


manipulace s manipulací

(tajgpic - 20. 03. 2007 08:27)

Vidžaj tvrdí, že Morální vítěz manipuloval se score kartou. No jo, ale manipulace by byla, kdybych si body ubíral, ale já jsem si je přidával. Důvod byl prostý: chtěl jsem udržet soupeře ve hře, aby je to bavilo a aby mohli do druhé devítky vůbec nastoupit. No a pokud jde o ten míček: já vždy myslel, že tři čárky jsou tři piva, čtyři čárky čtyři piva a jedna čárka by mohla znamenat i něco jiného...


ad platonický protest

(sušný bojler - 19. 03. 2007 22:23)

Milý Vijayi, opětovný držiteli ceny za nejkratší odpal. Měl bys vědět, že čtyři pruhy jsou víc, tedy lepší adidas. Ten míček ale měl pruhy tři, takže obyčejný adidas. Je vidět, že vidění ti není příliš blízké, ale neboj se bude hůř. Co na to Štorkán a jeho ostrost pohledu?


I vítězové zapomínají

(Bobby Vijay - 18. 03. 2007 21:14)

Autor komentáře pozapomněl napsat, že byla vznesena žádost o diskvalifikaci nejen pozdějšího vítěze za použivání drajvingového míče (ne vždy jsou čtyři pruhy Adidas, Jirko, ale také Viliho za manipulaci se score kartou, protože záměrně uváděl po celou dobu horší výsledek, aby ostatní ukolébal, že pro ně není soupeřem. Nějaké dva zázračné pary ani míček z kolotoče už mu reputaci nezachrání. A tak za dva roky poprvé nesouhlasím s udělením ceny pro morálního vítěze.